A kor haladtának természetes velejárója a nagyothallás. A fülben lévő több ezer érzékelő szőrsejt az idő múlásával károsodik, elhal. Ennek következménye, hogy míg a fiatalok 20 Hz-20 kHz frekvenciájú hangokat is képesek meghallani, addig a 65 év felettiek 4 kHz-nél magasabb frekvenciájú hangokra való érzékenysége már körülbelül 30 decibellel csökken.
Német kutatók közétettek egy tanulmányt, 2 évnél fiatalabb és 13 évnél idősebb gyöngybaglyok hallását vizsgálták. Visszhangmentes, süketszobában végezték a kísérleteket. 2 csoportra osztották a baglyokat és mindegyiknek megtanították, hogy hangjelzésre felrepüljenek egy ülőágra. Arra voltak kíváncsiak, hogy különböző frekvenciájú és intenzitású hangok lejátszása után van-e eltérés a két csoport viselkedése között. A fiatal és az idős madarak is jól teljesítették a tesztet, ami azt mutatja, hogy a gyöngybaglyok hallása időskorukba sem romlik.
Ez azzal magyarázható, hogy míg az emberi fül, hallásért felelős szőrsejtjei nem képesek regenerálódásra, addig a madaraké újranőhet. Így ezt a tényt, már nem csak a seregélyeknél sikerült bizonyítaniuk. A további kutatások közelebb vihetnek az időskori halláskárosodás gyógymódjának a megtalálásához.